Dwa netbooki Samsunga z Windows 7

Zanosi się na prawdziwy wysyp komputerów z preinstalowanym Windows 7. Jednym z producentów który zamierza korzystać z najnowszej platformy Microsoftu jest Samsung.

Koncern zamierza wprowadzić dwa nowe netbooki (N130 i N140) wyposażone w Windows 7 Starter Edition. Model N130 wyposażony będzie w procesor Intel Atom N270, 10,1-calowy ekran, 1GB pamięci RAM, WiFi, zintegrowany modem 3G, kamerę, trzy złącza USB czy łączność Ethernet. Komputer będzie w stanie pracować do 7,5 godziny bez zasilania w przypadku baterii 6-komorowej. Model N140 nieznacznie różni się od swojego tańszego odpowiednika. Na jego pokładzie znajdziemy procesor Intel Atom N280 oraz interfejs Bluetooth (2.1 + EDR). Opcjonalnie dostępna będzie również obsługa HSPA oraz WiMax i WiBro. Producent zapowiada iż N140 zapewni do 11 godzin pracy bez zasilania.

Netbooki trafią na rynek już we wrześniu, a ich cena zaczyna się od 349 dolarów. Jednocześnie Samsung poinformował, że pomimo wprowadzania do swojej oferty sprzętu wyposażonego w Windows 7 nie zamierza rezygnować z Windows XP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *