Facebook woli współpracę z Bing zamiast wyszukiwarki Google

W ostatnim czasie Facebook coraz widoczniej współpracuje z Microsoftem, jednak nie od zawsze ich współpraca wyglądała tak dobrze. W sprawie tej wypowiedział się ostatnio Mark Zuckerberg przyznając, że był taki moment, kiedy Facebook wolał nawiązać dłuższą współpracę z Google. Co było przyczyną zmiany partnera?

W wypowiedzi dla serwisu Bloomberg, założyciel Facebooka przyznał, że przyczyna leżała po stronie polityki Google. Facebook chciał między innymi zachować prywatność użytkowników w obrębie serwisu, zaś Google było za tym, aby za pośrednictwem wyszukiwarki można było nawet odnaleźć odnośniki do prywatnych zdjęć użytkowników. Podobnie było z innymi aktywnościami niedostępnymi dla osób niepowołanych, które to chciało rejestrować Google.

Rezultatem było rozpoczęcie współpracy z Bing. Na dzień dzisiejszy wpisując pytanie w wyszukiwarce Facebooka na które nie ma odpowiedzi, pojawiają się wyniki właśnie z Bing. Co ciekawe, integracja zostanie zwiększona wraz z wyjściem na rynek wyszukiwarki Facebook Graph Search, jednak póki co brak szczegółów w tej sprawie.

Źródło: Bloomberg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *