Fall Creators Update usprawni współpracę Windows 10 z Androidem i iOS

Windows continuity

Jedną z nowości w aktualizacji Fall Creators Update będzie funkcja, która ułatwi pracę pomiędzy różnymi urządzeniami. Całość będzie zintegrowana z wirtualną asystentką Cortaną.

Wszystkie funkcje będą działać zarówno w Windows 10, jak i na Androidzie oraz iOS. Jedną z nich będzie między innymi oś czasu. Rozwiązanie zaprezentuje, co robiliśmy w poszczególnych dniach. Dotyczy to zarówno tworzenia dokumentów w pakiecie Office, jak i np. oglądania serialu.

Dzięki temu włączając inne urządzenie będziemy mogli szybko powrócić do czynności, które wykonywaliśmy np. na komputerze. Łatwiej będzie odnaleźć się w natłoku zadań.

Windows_10 oś czasu
Oś czasu

Inną ciekawą funkcją jest Clipboard, czyli po prostu schowek, do którego będziemy mogli skopiować dowolne pliki. Może to być odnośnik do map, prezentacja w Power Poincie, fragment tekstu czy chociażby zdjęcie. Wszystkie skopiowane w ten sposób elementy będą dostępne na innych urządzeniach, do których się zalogujemy. Dzięki temu przenoszenie plików pomiędzy komputerem a np. Androidem będzie niezwykle proste.

Windows 10 pick up
Pick Up Where You Left Off pozwoli w szybki sposób kontynuować pracę lub zabawę

Pick Up Where You Left Off to natomiast rozwiązanie, które pozwoli kontynuować pracę na innym urządzeniu. Przykładowo po wylogowaniu się z PC, dokument, nad którym pracowaliśmy, od razu pojawi się na smartfonie, by móc go kontynuować.

Wszystkie funkcje będą działać pomiędzy różnymi platformami. Osoby posiadające smartfony z Androidem lub iOS będą zatem mogły skorzystać z pełni możliwości Windows 10. Microsoft nie zamierza ograniczać się wyłącznie do własnego ekosystemu.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *