Finalne wersje Norton 2010

Firma Symantec udostępniała finalne wersje programów Norton Internet Security 2010 i Norton AntiVirus 2010. Rozwiązania te są w pełni zgodne z Windows 7 i zostały wyposażone w nowe technologie oparte na analizie reputacji, które radzą sobie zarówno z nieodkrytym szkodliwym oprogramowaniem, jak i z najpoważniejszymi obecnie zagrożeniami.

Najważniejszą nowością w produktach z serii 2010 jest technologia Quorum. Jak twierdzi producent nowy model ochrony wprowadzony został ponieważ tradycyjne metody są już przestarzałe. Quorum to nowy system ochrony oparty nie tylko na sygnaturach szkodliwego oprogramowania, ale również na analizie reputacji wraz z inteligentnym systemem kontrolnym, który w zależności od potrzeb wybierze jedną z metod ochrony. Produkty Norton z serii 2010 używają systemu reputacji dla aplikacji, aby zatrzymać cyberprzestępców posługujących się nowymi metodami obchodzenia systemów ochrony. Technologia oparta na analizie reputacji jest dziełem milionów użytkowników światowego programu Norton Community, którzy anonimowo nadsyłają dane o charakterystyce aplikacji działających w ich systemach. Większość użytkowników uruchamia głównie bezpieczne aplikacje, o znanym pochodzeniu, znanym wydawcy i innych wspólnych atrybutach. I odwrotnie, szkodliwe oprogramowanie zwykle jest widziane po raz pierwszy, ma nieznanego wydawcę i inne atrybuty, które przekładają się na złą reputację. Dane te pozwalają firmie Symantec obliczyć wskaźnik bezpieczeństwa każdej aplikacji. Bez pytania użytkownika Symantec może statystycznie ustalić – z dużą dokładnością – czy nieznana aplikacja jest bezpieczna dla sytemu.

Kolejna nowość to system kontrolny SONAR 2 – gromadzi dane z całego komputera, aby podejmować precyzyjne decyzje, w zależności od potrzeby przełączając się między różnymi metodami ochrony. SONAR 2 wykrywa nieznane zagrożenia z wykorzystaniem wszystkich mechanizmów ochronnych, niezależnie czy chodzi o komunikację sieciową, aktywność programów w systemie, wykorzystanie internetowych danych o reputacji czy też o inne środki defensywne.

Produkty Norton z serii 2010 wprowadzą nowe rozwiązanie o pseudonimie “Autopsy”, które pomoże użytkownikom lepiej zrozumieć, co zaszło podczas próby infekcji. Nowicjusze szybko zorientują się w sytuacji, a zaawansowani użytkownicy dostaną się do szczegółowych informacji, takich jak źródło zagrożenia oraz wykonane operacje. Nowy model ochrony w produktach Norton 2010 zawiera także filtry antyspamowe i kontrolę rodzicielską. Moduł AntiSpam posiada nowy mechanizm zaczerpnięty z serwisu Symantec Brightmail, który zapewnia użytkownikom domowym ochronę klasy korporacyjnej. Nowe funkcje antyspamowe oferują znacznie wyższą skuteczność, wykorzystując sprawdzoną heurystykę i sygnatury w modelu “cloud computing”.

Norton Internet Security 2010

Norton Internet Security 2010

Norton AntiVirus 2010

Norton AntiVirus 2010

Firma Symantec udostępniła darmowe, 30-dniowe wersje testowe swoich najnowszych produktów. Na razie dostępne są one w wersji anglojęzycznej.

Pobierz: Norton AntiVirus 2010

Pobierz: Norton Internet Security 2010

Źródło: Symantec

5 thoughts on “Finalne wersje Norton 2010

  1. Ja używam Norton 360 3.0. Początkowo były jakieś problemy z kompatybilnością sterownika ale po zastosowaniu aktualizacji od Symantec wszystko działa bez zarzutów. Dodam, że używam finalnej wersji Windows 7 Enterprise.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *