Forza 6 będzie dostępna na PC bezpłatnie

Forza to jedna z najsłynniejszych serii gier wyścigowych, która od zawsze wydawana była wyłącznie na konsolach Xbox. Najnowsza część ma to jednak zmienić.

Microsoft zapowiedział wczoraj Forzę 6 w wersji PC. Będzie to specjalna edycja Apex, możliwa do pobrania z Windows Store za darmo, bez dodatkowych opłat.

Forza 6 Apex udostępni 63 samochody, które będzie można odblokować wraz z postępami w grze, nie wydając na ten cel ani grosza. Obecnie nie wiadomo jednak, jak trudne będzie to zadanie.

Gra zaoferuje możliwość zmierzenia się z 20 trasami rozlokowanymi na 6 obiektach. Jest to Brands Hatch, Spa-Francorchamps, Rio de Janeiro, Sebring International Raceway, Top Gear oraz Yas Marina.

W tytule dostępne będą dwa tryby rozgrywki. Showcase Tour będzie się składać z 12 różnych zawodów, podczas których usłyszymy dwóch narratorów. Jest to dobrze znany fanom motoryzacji James May oraz Richard Hammond.

Forza 6 Apex będzie działać w oparciu o biblioteki graficzne DirectX 12, oferując wysoką jakość grafiki w rozdzielczości do 4K.

Darmowa wersja gry zadebiutuje w Windows Store wiosną bieżącego roku.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *