Game Mode w Windows 10 – w prostocie siła?

Windows 10 gaming

Windows 10 Game Mode to tryb, który pojawi się w Windows 10 wraz z aktualizacją Creators Update. Nowość przeznaczona jest dla osób, które często grają w ulubione tytuły i posiadają zarówno mocne, jak i nieco słabsze konfiguracje.

Nowe informacje na temat Game Mode zdradza najnowsza kompilacja przeznaczona dla uczestników programu Windows Insider. Po włączeniu wspomnianego trybu, system Microsoftu skieruje całe swoje siły na dany proces, który będzie niczym innym, jak po prostu wybraną przez nas grą. Przykładowo, po jej uruchomieniu, Windows 10 przypisze najmocniejsze rdzenie procesora oraz odpowiednio zoptymalizuje grafikę oraz pamięć RAM tak, aby zapewnić największą wydajność podczas rozgrywki. Jednocześnie, oprogramowanie nie będzie wykluczało innych programów działających w tle.

Jeżeli gra będzie posiadała za mało zasobów, Game Mode może automatycznie przypisać do niej więcej “mocy” – stanie się jednak tak tylko wtedy, kiedy programiści uwzględnią w swoich aplikacjach odpowiednie zmiany. Windows 10 Game Mode będzie działał z grami z platformy uniwersalnej Windows oraz tytułami, które posiadacie chociażby na Steam.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *