Gamepad od Xbox wykorzystany w łodzi podwodnej USS Colorado

łódz podwodna

Jeden ze statków amerykańskiej marynarki wojennej, USS Colorado, to sprzęt, który działa w dość niecodzienny sposób. Na pokładzie łodzi podwodnej znajdziecie bowiem kontrolery od Xboxa, które mają pomóc marynarzom i żołnierzom w sterowaniu peryskopem. Dzięki akcesorium do konsoli od Microsoftu, na pokładzie łodzi USS Colorado będzie można zaoszczędzić kupę pieniędzy.

Peryskop zainstalowany na USS Colorado korzysta z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które pozwalają na zniesienie dotychczasowego sterowania i zastąpienie go padem do Xboxa. Pierwotnie firma Lockheed Martin była odpowiedzialna za wdrożenie autorskiego systemu do sterowania peryskopem jednak okazało się, iż kosztuje on aż 38 000 dolarów. Dla porównania, USS Colorado korzystając z pada od Xboxa jest w stanie działać w oparciu o sprzęt za 30 dolarów. Podczas ewentualnej awarii lub problemów, sama wymiana będzie również niezmiernie prosta – wystarczy odpiąć wadliwy sprzęt i po prostu podpiąć nowy.

Amerykańska marynarka wojenna ma zamiar wykorzystać łódź USS Colorado do inwigilacji oraz wykrywania obcych łodzi podwodnych na terenie USA. Jest to obecnie jedyny statek na świecie, który korzysta z pada od Xboxa. Co ciekawe, wojsko zapowiedziało, iż ma zamiar wyposażyć kolejne łodzie w tego typu rozwiązania.

Źródło: CNET via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *