GodMode czyli wszystkie ustawienia Windows 7 w jednym

God Mode to termin znany głównie z popularnych gier FPS w który gracz odporny jest na ataki wrogów. Jak się okazuje system Windows 7 wyposażony został w God Mode jednak w tym przypadku termin ten nabiera nowego znaczenia.

God Mode w Windows 7 to specjalny folder (bardziej zaawansowany Panel Sterowania) w którym użytkownik znajdzie dostęp do praktycznie wszystkich ustawień systemowych. Dostępne są tam zarówno opcje podstawowe jak i te bardziej zaawansowane – od autoodtwarzania począwszy na zarządzeniu kolorami skończywszy. Łącznie w folderze God Mode znajdziemy 273 ustawienia. Prawdopodobnie Microsoft stworzył tą funkcję z myślą o administratorach.

Aby uzyskać dostęp do trybu God Mode wystarczy stworzyć folder na pulpicie i nadać mu odpowiednią nazwę.

 1. Stwórz Nowy folder na pulpicie.
 2. Zmień jego nazwę na GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
 3. Po zmianie nazwy utworzy się folder GodMode w którym znajdziemy wszystkie ustawienia systemu Windows 7.

Fraza GodMode może być zastąpiona dowolnym wyrażeniem jednak pozostała część nazwy folderu musi pozostać niezmieniona. Pierwsze testy wykazały, że dostęp do funkcji możliwy jest w 32- i 64-bitowych wersjach Windows 7 oraz 32-bitowej Viście.

Źródło: SitePoint.com

9 thoughts on “GodMode czyli wszystkie ustawienia Windows 7 w jednym

 1. Ten gode mode to po prostu wszystkie ustawienia w jednym miejscu. Czy ja wiem czy to taki fajne? Załóżmy, że chcę dostosować przyciski myszy. Mogę zrobić tak:
  1) Wejść w panel sterowania i kliknąć ustawienia myszy,
  2) Wejść w godemode, i przegrzebać wszystko aż znajdę “Dostosuj przyciski myszy”
  3) Wpisać w start, wyszukaj: “Dostosuj przyciski myszy”

  Każda z tych opcji z godemode jest dostępna albo w panelu sterowania albo przy opcji start/wyszukaj. Więc nie jest to jakiś rzeczywisty “godemode”. Nadal wkurzając duże odstępy między ikonami na pulpicie trzeba ręcznie w rejestrze pozmieniać.

 2. XDVISTA to analfabeta 🙂 tagrze? miałeś chyba na myśli “także”, oraz “dzienki”? Powinno być “dzięki”. Polska język trudna język 🙂 Miałeś do szkoły pod górkę, czy jesteś odporny na wiedzę, więc twój nauczyciel z języka polskiego stwierdził, że i tak cię niczego nie nauczy?

  Co do samego tematu, opisywana funkcjonalność działa w systemach Windows 7, oraz w 32 bitowej Viście. W 64 bitowej wersji Visty ponoć nie, ale osobiście nie mogę potwierdzić tej informacji. Nie miałem możliwości sprawdzenia.

 3. Radek Pisze:
  29 stycznia 2010 o 11:06

  Sprawdziłem na 32 bitowym XP. Po utworzeniu folderu, zmienieniu nazwy na “GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}” zostaje folder “GodMode”
  Gdy uruchomię GodMode pojawia się okno: “Uruchom za pomocą…”
  Wybieram “Eksplorer Windows” (aplikacja znajduję się standardowo w C://WINDOWS/explorer.exe) i otwiera się pusty folder.
  Wniosek:
  FUNKCJA GODMODE NIE DZIAŁA NA SYSTEMIE MS WINDOWS XP!

  Czytaj nagłówki a potem pomyśl jeśli potrafisz to zrobić w niewielkich odstępach czasu…

 4. Sprawdziłem na 32 bitowym XP. Po utworzeniu folderu, zmienieniu nazwy na “GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}” zostaje folder “GodMode”
  Gdy uruchomię GodMode pojawia się okno: “Uruchom za pomocą…”
  Wybieram “Eksplorer Windows” (aplikacja znajduję się standardowo w C://WINDOWS/explorer.exe) i otwiera się pusty folder.
  Wniosek:
  FUNKCJA GODMODE NIE DZIAŁA NA SYSTEMIE MS WINDOWS XP!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *