Groźna luka w 64-bitowym Windows 7

Microsoft opublikował ostrzeżenie przed krytyczną luką bezpieczeństwa w 64-bitowym systemie Windows 7 i Windows Server 2008 R2. W specjalnych okolicznościach błąd może spowodować włamanie do systemu.

Luka występuje w sterowniku Canonical Display Driver (cdd.dll). Na poziomie przetwarzania informacji z trybu użytkownika do jądra dane są nieprawidłowo przetwarzane. Do ataku który skutkuje zawieszeniem i resetem maszyny może dojść po wyświetleniu spreparowanej grafiki. Zagrożenie występuje wyłącznie w systemach z włączonym interfejsem Aero. W Windows 7 dostępny jest on domyślnie, natomiast w przypadku Windows Server 2008 R2 trzeba zainstalować go ręcznie.

Microsoft nie odnotował ataków z wykorzystaniem opisanej luki. Do czasu udostępnienia poprawki użytkownicy 64-bitowych systemów Windows 7 i Windows Server 2008 R2 mogą zabezpieczyć się wyłączając interfejs Aero.

Źródło: Microsoft

3 thoughts on “Groźna luka w 64-bitowym Windows 7

  1. Akurat Windows 7 ma racje, też się przerzucam na viste bo 7 (też ją miałem, legalną, oryginalną) co z tego że jest lżejsza od visty jak wiecej problemów sprawia ;/ ? 7mka… hmm… może, ale dopiero jak dadzą SP1, narazie TYLKO vista 😀

  2. Windows 7 jest do **** wolę starszą fajną Viste. Windows 7 wogóle się zacina co miesiąć muszę instalować od nowa (Windows 7 mam legalny) odrazu nie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *