Gry z Xbox One na Windows 10 – nowa strategia Microsoftu?

Microsoft już od jakiegoś czasu wspominał o integracji Xbox One z systemem Windows 10. W końcu konsola działa na tej samej, aczkolwiek nieco zmodyfikowanej platformie. Właśnie otrzymaliśmy pierwsze potwierdzenie tej strategii.

Amerykański gigant poinformował, że Quantum Break, które było zapowiadane jako tytuł ekskluzywny dla konsoli Xbox One, trafi również na PC. Działać będzie jednak tylko na systemie Windows 10, gdyż gra wykorzystuje biblioteki graficzne DirectX 12.

To jednak nie koniec nowości. Microsoft poinformował, że zapisane stany gry będą się aktywnie przenosić pomiędzy konsolą i pecetem. Rozgrywkę będzie można zatem kontynuować na dwóch platformach naprzemiennie. Ponadto osoby, które zdecydują się na zamówienie przedpremierowe cyfrowej edycji konsolowej, otrzymają w gratisie wersję na Windows 10. Promocja potrwa do 4 kwietnia.

Phil Spencer odpowiadał wczoraj aktywnie na pytania internautów na swoim Twitterze. W jednej z wypowiedzi padło zapewnienie, że taka strategia wydawania gier będzie coraz częstsza. Microsoft będzie oferował funkcję cross-buy. Zakup jednej edycji będzie zapewniał dostęp do rozgrywki na dwóch platformach.

Warto również zaznaczyć, że najnowsza edycja Fable będzie oferować możliwość wspólnego grania pomiędzy pecetem a Xbox One. Microsoft ewidentnie zmierza zatem do ujednolicenia swoich platform, na czym oczywiście zyskają gracze.

Quantum Break może być zatem zwiastunem nowego schematu, w którym tytuły ekskluzywne dla Xbox One będą także wydawane na PC (niekiedy z lekkim opóźnieniem, jak w przypadku Rise of the Tomb Raider).

Quantum Break będzie miał swoją premierę 5 kwietnia na PC i Xbox One.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *