HP i Microsoft integrują swoje technologie

Największa na świecie firma technologiczna i czołowy producent oprogramowania zamierzają spopularyzować cloud computing integrując swoje technologie.

Firmy HP i Microsoft zawarły trzyletnią umowę, na mocy której zainwestują 250 mln dolarów w celu znacznego uproszczenia środowisk technologicznych w firmach każdej wielkości. Firmy planują dostarczyć nowe rozwiązania, które będą zbudowane w oparciu o nowy model Infrastructure-to-Application (od infrastruktury do aplikacji), spopularyzują cloud computing poprzez przyspieszenie wdrażania aplikacji oraz wyeliminują skomplikowane zarządzanie zasobami IT i zautomatyzują istniejące procesy ręczne, obniżając ogólne koszty.

Będzie to największa w historii całej branży IT integracja technologii – od infrastruktury do aplikacji – dwóch firm. W ramach tego strategicznego partnerstwa HP i Microsoft będą współpracować nad inżynierskimi planami rozwoju maszyn do zarządzania danymi, konwergentnymi rozwiązaniami aplikacyjnymi, kompleksową ofertą wirtualizacji, oraz zintegrowanymi narzędziami administracyjnymi.

Nowy model “od infrastruktury do aplikacji” firm HP i Microsoft będzie oferowany jako zintegrowane rozwiązania dla dużych, heterogenicznych środowisk centrów przetwarzania danych, a także jako rozwiązania opracowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach.

“Nasza umowa, która obejmuje sprzęt, oprogramowanie i usługi, pozwoli klientom biznesowym zoptymalizować wydajność z niedoścignioną prostotą i przy najniższych możliwych kosztach eksploatacji” – powiedział Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft. – “Rozszerzone partnerstwo zmieni sposób, w jaki duże przedsiębiorstwa świadczą usługi klientom, i pomoże mniejszym organizacjom zaadaptować środowisko IT do rosnących potrzeb biznesowych”.

Więcej informacji o umowie firm HP i Microsoft można znaleźć pod adresem: https://www.hp.com/us-en/solutions/business-solutions.html

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *