IE9 pobierany 27 razy na sekundę

Microsoft ogłosił, że ostateczna wersja Internet Explorer 9 została pobrana ponad 2,35 mln razy w ciągu pierwszych 24 godzin. To dobry wynik, ale wciąż daleko mu do rekordu, który należy do Mozilli: ponad 8 mln pobranych w ciągu 24 godzin plików.

Windows Team napisał na swoim blogu post z podziękowaniami dla wszystkich, którzy zainstalowali sobie Internet Explorer 9. Ostateczna wersja RTM ma już dwa razy więcej pobrań niż wersje beta, i ponad cztery razy więcej niż Release Candidate. W przeliczeniu okazuje się, że użytkownicy w ciągu sekundy ściągają 27 plików z IE9. Przyjęcie nowej przeglądarki dobrze wróży Microsoft. Można się tylko zastanawiać, ile byłoby pobrań, gdyby Microsoft przygotował wersję dla systemu XP.

IE9 wielu osobom kojarzy się z przeglądarką Chrome. Wszystko za sprawą poprawy prędkości i minimalistycznego interfejsu użytkownika. Przeglądarka Microsoft ma w zanadrzu również pewne własne unowocześnienia. Warto przypomnieć o sprzętowej akceleracji grafiki i możliwości przypinania kart na pasku zadań Windows 7.

Źródło: PCMagazine

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *