Ile pieniędzy Microsoft przeznacza na cyberbezpieczeństwo?

haslo, bezpieczenstwo

Bharat Shah, wiceszef działu bezpieczeństwa w Microsofcie, zdradził w rozmowie z Reutersem, że jego firma przeznacza każdego roku aż miliard dolarów na rozwój zabezpieczeń.

Cyberbezpieczeństwo jest dla Microsoftu niezwykle ważne. W kolejnych latach firma zamierza przeznaczać na ten cel podobne, a nawet większe pieniądze. Shah wyjaśnia, że wydatki będą rosnąć dzięki coraz większej liczbie osób korzystających z usług opartych na chmurze.

Według danych firmy w ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba cyberataków. Jeszcze trzy lata temu było to 20 tys. incydentów tygodniowo. Dziś odnotowuje się ich już 700 tys.

Warto dodać, że wspomniany miliard dolarów nie jest przeznaczany na inwestycje i przejmowanie firm działających w zakresie cyberbezpieczeństwa. Pieniądze są inwestowane bezpośrednio w rozwój własnych technologii.

Shah podczas rozmowy wskazał również, że więcej uwagi należy poświęcać technologiom, które zastąpią tradycyjne hasła tekstowe. Mowa tu między innymi o rozwiązaniu Windows Hello.

Źródło: NeowinInstalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *