Irytujące okienko z informacją o aktualizacji do Windows 10

Microsoft już od dłuższego czasu informuje użytkowników systemu Windows 7 oraz Windows 8.1 o możliwości przejścia na Windows 10 za darmo. Stosowna aplikacja pojawia się użytkownikom w systemowym tray’u. Teraz jest jeszcze bardziej irytująca.

Jak podaje serwis PC World, najnowsza wersja wspomnianej aplikacji uruchamia okno, które zajmuje połowę ekranu. Microsoft informuje w komunikacie o możliwości zaktualizowania systemu do Windows 10 za darmo.

Co ciekawe, dostępne są dwa przyciski – „Zaktualizuj teraz” oraz „Pobierz teraz, zaktualizuj później”. Zabrakło natomiast opcji „Nie, dziękuję”, co niektórych użytkowników może zdezorientować. Okienko można oczywiście zamknąć, klikając na „X”, ale przykład ten pokazuje, że Microsoft w coraz bardziej inwazyjny sposób próbuje nas nakłonić do przejścia na Dziesiątkę.

To jednak nie koniec praktyk giganta z Redmond. W przyszłym roku instalacja Windows 10 będzie oznaczona jako rekomendowana aktualizacja, a to oznacza, że większości użytkownikom pobierze się automatycznie. Oczywiście będą oni mieli możliwość zrezygnowania z instalacji.

Źródło: Twitter via Instalki

1 thoughts on “Irytujące okienko z informacją o aktualizacji do Windows 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *