Jakie nowości zaserwuje nam Microsoft podczas CES 2011?

Targi Consumer Electronics Show 2011 zbliżają się wielkimi krokami. Już w styczniu do Las Vegas zjadą najwięksi producenci sprzętu elektronicznego aby wyznaczyć trendy nadchodzącego roku. New York Times donosi, że Steve Ballmer zaprezentuje nowe urządzenia wyposażone w system Windows mające nawiązać konkurencję z iPadem.

Amerykańskie media donoszą, że w nadchodzącym roku Microsoft szykuje się do ofensywy na rynku tabletów. Podczas wystąpienia na CES 2011, szef Microsoftu, Steve Ballmer ma zaprezentować nowe urządzenia z systemem Windows 7. New York Times powołując się na anonimowych informatorów twierdzi, że będą to tablety Samsunga i Della. Nowy tablet koreańskiego producenta podobno posiada wymiary zbliżone do iPada firmy Apple z dodatkową wysuwaną klawiaturą, która ułatwia pisanie.

Windows 7 przystosowany do tabletów ma mieć dodatkową warstwę interfejsu ułatwiającą korzystanie z systemu na urządzeniach przenośnych. Microsoft widzi realne szanse na zaistnienie na rynku tabletów choćby dlatego, że jest bardzo wielu klientów którzy oprócz wygodnego korzystania z prasy czy internetu chcieliby bez problemów pracować z plikami Word, Excel i PowerPoint. Podobno Microsoft rozmawia już z partnerami, którzy mieliby tworzyć aplikacje webowe używając HTML5 – oczywiście z myślą o tabletach.

Źródło: New York Times

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *