Kanał deweloperski przeglądarki Internet Explorer uruchomiony

Twórcy przeglądarek internetowych muszą szybko reagować na trendy pojawiające się w sieci i dostosowywać swój produkt do aktualnych standardów. Z tego też względu większość producentów przed udostępnieniem finalnej przeglądarki, umożliwia pobranie wersji beta, a w niektórych przypadkach także edycji przeznaczonej dla deweloperów. Do tego grona dołączył właśnie Microsoft.

Internet Explorer posiada od dzisiaj kanał deweloperski, w którym zainteresowani użytkownicy mogą testować wszystkie nowości przeglądarki. Jest to powszechnie znana praktyka, jednak gigant z Redmond zdecydował się ją wprowadzić dopiero teraz.

Wraz z zapowiedzią nowego kanału otrzymaliśmy również pierwszą wersję. Nie jest to jednak wczesny Internet Explorer 12, jak można by się spodziewać. Microsoft przygotował szereg nowości dla aktualnej wersji przeglądarki, które muszą zostać dokładnie przetestowane.

Znajdziemy wśród nich między innymi Gamepad API, czyli zestaw narzędzi, które umożliwiają implementację obsługi zewnętrznych kontrolerów w grach przeglądarkowych. Twórcy dodali także wsparcie dla WebDriver, który okaże się niezwykle przydatny w przeprowadzaniu różnorakich testów. Zaktualizowano również WebGL.

Internet Explorer w wersji deweloperskiej jest dostępny dla Windows 7 oraz Windows 8.1. Przeglądarka instaluje się w systemie jako osobny program i działa niezależnie od oficjalnej wersji IE.

Pobierz stabilną wersję Internet Explorer 11

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *