Kiedy pojawi się dotykowy Office na urządzenia z Windowsem?

Microsoft wydał w tym roku dotykową wersję swojego pakietu biurowego Office na iPada. W portfolio giganta z Redmond brakuje jednak odpowiednika na tablety i smartfony z Windowsem. Wszystko wskazuje na to, że ten może się pojawić już niedługo, wraz z edycją na Androida.

Paul Thurrott znany z bliskich powiązań z Microsoftem informuje, że dotykowy Office na Windowsa jest w trakcie tworzenia i powinien się pojawić na rynku w przeciągu kilku kolejnych miesięcy. Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie to nastąpi.

Omawiana wersja ma być rozszerzeniem edycji znanej z iPada i przystosowanej do obsługi zarówno na tabletach z Windowsem, jak i na większych smartfonach z Windows Phone. Thurrott podaje, że obsługa pakietu będzie idealna na smartfonie o przekątnej ekranu co najmniej 6 cali.

Dzięki temu platforma Windows Phone zyska poważną przewagę nad konkurencją. Podczas gdy Android oraz iPhone jest skazany na Office Mobile z okrojonymi możliwościami, smartfony z Windows Phone otrzymają pełnoprawną wersję pakietu biurowego, z identycznymi możliwościami jak na tabletach i komputerach PC.

Microsoft przygotowuje również dotykowego Office’a na tablety z Androidem, jednak aktualnie nie wiemy nic więcej na jego temat.

Źródło: Paul Thurrott, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *