Odtwarzacz Kodi w wersji Alpha debiutuje na Xbox One!

Kodi to jeden z najbardziej popularnych odtwarzaczy multimedialnych, który posiada tysiące fanów na całym świecie. Początkowo aplikacja debiutowała jako XBMC (Xbox Media Center) na pierwszym Xboksie, jednak później nazwa została zmieniona. Dotychczas program nie był dostępny na Xbox One.

To już jednak przeszłość. Deweloperzy udostępnili w Microsoft Store pierwszą wersję alpha działającą na wspomnianej konsoli. Dzięki temu gracze mogą skorzystać z ogromnych możliwości, jakie oferuje Kodi.

Kodi
Kodi na wszystkich platformach wygląda identycznie

Warto jednak zaznaczyć, że część funkcji nie została jeszcze zaimplementowana. Mowa między innymi o obsłudze odtwarzacza Blu-ray czy rozpoznawaniu zewnętrznych dysków USB bezpośrednio w aplikacji.

Jest jednak szeroka kompatybilność z biblioteką zewnętrznych dodatków, z których Kodi słynie. Pod względem wyglądu otrzymujemy dokładnie to samo, co na innych platformach. Osoby, które korzystały z Kodi na innych urządzeniach, poczują się jak w domu.

Aby pobrać testową wersję Kodi, wystarczy przejść do sklepu z aplikacjami na Xbox One. Należy jednak pamiętać, że może ona jeszcze działać niestabilnie.

Źródło: Kodi, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *