Kolejne szczegóły na temat Windows Phone 8

Już w tym miesiącu na specjalnej konferencji prasowej Microsoft powinien zaprezentować światu kolejną odsłonę swojego mobilnego systemu operacyjnego – Windows Phone 8. Do tej pory na jego temat wiemy naprawdę bardzo niewiele. Im bliżej jednak premiery tym więcej przecieków na jego temat można znaleźć w Internecie.

Według najnowszych informacji, w kolejnej odsłonie Windows Phone znajdą się mapy Nokii z nawigacją 3D, które mają zastąpić dotychczasowe, pochodzące z usługi Bing. Ponadto w system ma zostać wbudowana zintegrowana obsługa komunikatora Skype, który od jakiegoś czasu jest już w rękach Microsoftu. Serwis WPCentral twierdzi, że integracja dokonana zostanie na poziomie książki kontaktowej, co ma pozwolić na centralizację działań użytkowników w systemie. Windows Phone Wallet to z kolei opcja, która ma pozwalać na dokonywanie płatności przy pomocy modułu NFC, zainstalowanego w urządzeniach z WP8. Oprócz tego Microsoft ma podobno przygotowywać spore udogodnienia dla programistów, którzy chcieliby stworzyć porty swoich aplikacji z Androida czy też iOS.

Kolejne, tym razem oficjalne, informacje na temat Windows Phone 8 powinny pojawić się w przyszłym tygodniu, kiedy to odbędzie się Windows Phone Summit.

Źródło: WPCentral

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *