Konferencja Build 2016 startuje już jutro. Będą niespodzianki?

Microsoft co roku organizuje konferencję Build, na której skupia się przede wszystkim na swoim oprogramowaniu, choć na scenie pojawiają się również sprzęty. Tegoroczna edycja rusza już jutro. Czego można się po niej spodziewać?

Build 2016 będzie spokojniejszy, niż ten sprzed roku. Windows 10 jest już bowiem na rynku, a nas czekają co najwyżej nowości i drobne zmiany w systemie. Niektóre z nich mogą dotyczyć interaktywnych kafelków aplikacji. Być może Microsoft zdradzi również szersze plany związane z aktualizacją Windows 10 Redstone.

Prawdopodobnie na scenie pojawi się również Cortana, czyli wirtualna asystentka Microsoftu. Gigant z Redmond od dłuższego czasu przykłada się do rozwoju tej funkcji – nie tylko w Windowsie, ale również na Androidzie i iOS. Podczas Build 2016 mogą zostać zaprezentowane kolejne możliwości.

Z pewnością podczas konferencji ogłoszone zostaną nowe, popularnej aplikacje dla Windows 10. Microsoft odniesie się również do swoich planów związanych z ujednoliceniem Windows Store. Dzięki temu aplikacje napisane pod Windows 10 będą mogły działać na wszystkich urządzeniach – tabletach, smartfonach, komputerach czy konsoli Xbox One.

Uniwersalne aplikacje Windows 10
Uniwersalne aplikacje będą działać na wszystkich urządzeniach z Windows 10

Już teraz wiemy, że aplikacje z Windows 10 mają się pojawić na Xbox One latem bieżącego roku. Deweloperzy mają mieć możliwość tworzenia gier na obie platformy jednocześnie. W planach jest nawet funkcja cross buy – kupując tytuł na jedną platformę, otrzymamy wersje zarówno na PC, jak i konsolę.

Wielką niewiadomą jest Windows Phone. Microsoft rozpoczął ostatnio aktualizację do Windows 10 dla wybranych smartfonów. Wcześniej na rynku zadebiutowały nowe urządzenia z tym systemem jednak segment ten stracił na znaczeniu w porównaniu z Androidem i iOS. Być może Microsoft ma coś specjalnego do zaprezentowania, jednak wybrnąć z „dołka” będzie bardzo trudno.

Jasnym punktem programu może być także HoloLens. Gogle rozszerzonej rzeczywistości są już wysyłane do pierwszych deweloperów. Podczas konferencji Build 2016 możemy zatem poznać nowe możliwości tego urządzenia, które już teraz zapowiada się niezwykle interesująco.

Microsoft HoloLens
Microsoft HoloLens

Podczas wydarzenia nie może zabraknąć również informacji o pakiecie Office oraz platformie Azure. Microsoft przejął w ostatnim czasie sporo aplikacji – Sunrise, Wunderlist, SwiftKey czy Talko. Z pewnością rozwiązania te będą sukcesywnie integrowane w głównych narzędziach Microsoftu wchodzących w skład pakietu Office.

Build 2016 może również przynieść niespodzianki. W ubiegłym roku na scenie pojawiły się gogle HoloLens. Być może i na nadchodzące wydarzenie Microsoft przygotował coś specjalnego.

Konferencja rozpoczyna się już jutro i potrwa do 1 kwietnia. Na łamach portalu będziemy informować o najważniejszych zapowiedziach Microsoftu.

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *