Koniec wsparcia dla Windows 8

Windows 8

Dokładnie dzisiaj, 12 stycznia 2016 roku Microsoft kończy wsparcie dla Windows 8. Wydane dziś aktualizacje będą ostatnimi, jakie zadebiutują w tym systemie.

Standardowo każdy system operacyjny Microsoftu jest wspierany przez 10 lat od momentu premiery. Windows 8 jest wyjątkiem od tej reguły. Dlaczego? Wszystko przez dostępność darmowej aktualizacji do Windows 8.1.

Windows 8.1 był swego rodzaju service packiem, który wprowadził do Ósemki sporo nowości i poprawił te elementy, na które użytkownicy narzekali najbardziej. Pojawił się między innymi przycisk Start, którego zabrakło w pierwotnej wersji systemu.

Jeżeli zatem osoby posiadające Windows 8 chcą nadal otrzymywać aktualizacje związane z bezpieczeństwem systemu, muszą zainstalować Windows 8.1. Można tego dokonać bezpośrednio z Windows Store.

Po udanej aktualizacji nasz system będzie wspierany przez Microsoft do 2023 roku. Warto zaznaczyć, że dostępna jest również darmowa aktualizacja do jeszcze nowszego Windowsa 10, którego koniec wsparcia wyznaczono na 2025 rok.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *