Konto Microsoftu na Twitterze zhakowane

Zdaje się, że Microsoft nie ma łatwego życia z syryjskimi hakerami. Jakiś czas temu informowaliśmy o przejęciu profilów społecznościowych związanych ze Skypem przez Syryjską Armię Elektroniczną. Wczoraj ta sama grupa postanowiła zhakować oficjalne konta Microsoftu oraz Xbox Support.

Syryjska Armia Elektroniczna znana jest z hakowania znanych marek. Jakiś czas temu przejęli oni między innymi blog Skype. Grupa ta jest również odpowiedzialna za ataki na New York Times i VICE. W dniu wczorajszym do kolekcji po raz kolejny dołączył Microsoft – tym razem ze swoim oficjalnym kontem.

Jak twierdzi przedstawiciel grupy hakerskiej – robią to wyłącznie po to, aby pokazać, że ugrupowanie wciąż istnieje i jest aktywne. Syryjska Armia Elektroniczna znana jest ze wsparcia dla prezydenta Baszara al-Assada w krwawej wojnie domowej, jaka toczy się na terenie Syrii.

Z pewnością przejęcie profilów społecznościowych Microsoftu to tylko jeden z elementów zaplanowanej akcji i w przyszłości znów usłyszymy o Syryjskiej Armii Elektronicznej.

Źródło: Neowin, Twitter

1 thoughts on “Konto Microsoftu na Twitterze zhakowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *