Kto według Microsoftu wygra Euro 2016?

UEFA_EURO_2016_Puchar

Microsoft przeprowadził symulację Euro 2016, wykorzystując analitykę danych Big Data, uczenie maszynowe oraz możliwości inteligentnej chmury obliczeniowej Azure. Na podstawie tych technologii powstały prognozy zarówno wyników meczów grupowych, jak i fazy turniejowej.

Według wyliczeń Microsoftu mistrzami Europy w piłce nożnej zostaną Niemcy. W finalne, różnicą jednego gola, pokonają Hiszpanów. Na swojej drodze spotkają też Rumunię, Włochy oraz Francję.

Microsoft wskazuje, że czarnym koniem turnieju może być reprezentacja Ukrainy, która dotrze aż do ćwierćfinału, w 1/8 pokonując Szwajcarów i ulegając dopiero Hiszpanom. Do podobnego etapu dojdzie Islandia, która przegra w ćwierćfinale z Francją.

Co z reprezentacją Polski? Microsoft nie jest przychylny naszej drużynie. Prognozuje, że Polacy wygrają z Irlandią Północną (co już się sprawdziło), ale przegrają zarówno z Niemcami, jak i Ukrainą.

Polski zespół wyjdzie jednak z grupy z trzeciego miejsca, by odpaść w 1/8 finału, w meczu z Francją.

W przypadku spotkania z Niemcami analitycy Microsoftu z zespołu Bing typują 65-procentowe prawdopodobieństwo wygranej Niemców, 34-procentową szansę na remis oraz 11-procentowe prawdopodobieństwo wygranej Polaków.

Oczywiście to tylko przewidywania. Warto jednak zaznaczyć, że podczas Finałów Mistrzostw Świata w 2014 roku inteligentna chmura Microsoftu poprawnie wytypowała 15 z 16 zwycięskich drużyn fazy turniejowej.

Źródło: Microsoft via Instalki

1 thoughts on “Kto według Microsoftu wygra Euro 2016?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *