Logowanie za pomocą PINu w Windows 10 przestało działać? Sprawdź jak to naprawić

Windows 10 PIN

Kolejny już raz w tym miesiącu informujemy Was o błędzie związanym z jedną z aktualizacji systemu Windows. Tym razem programiści Microsoftu “namieszali” w poprawce zbiorczej o numerze KB4515384.

W telegraficznym skrócie: przedstawiciele giganta na niektórych komputerach pracujących pod kontrolą Windowsa 10 w wersji 1903 (May 2019 Update) zepsuli logowanie do systemu za pomocą PINu. Załoga Microsoftu ma w tym chyba doświadczenie, bowiem podobny incydent miał miejsce miesiąc temu.

Skala problemu jest prawdopodobnie niewielka – podobnie jak w wielu innych przypadkach, w których aktualizacje sprawiają kłopoty. Jeden z internautów cytowanych przez serwis AskWoody twierdzi jednak, że aż 3 z 4 użytkowanych przez niego komputerów dotknięte są bugiem związanym z logowaniem poprzez PIN.

Jak naprawić logowanie za pomocą PINu w Windows 10?

Zapewne spodziewacie się, że jak w wielu podobnych przypadkach najskuteczniejszą solucją jest odinstalowanie problematycznej poprawki?

Odinstalowanie poprawki nie przynosi skutku. Jedynym znanym obejściem problemów jest usunięcie zawartości folderu znajdującego się w lokalizacji

 C:\Windows\ServiceProfile\LocalServices\AppData\Local\Microsoft\Ngc

oraz zrestartowanie komputera. Po restarcie pliki w folderze zostaną odbudowane, a logowanie znowu zacznie działać.

Mieliście ostatnio jakieś problemy z Windowsem 10, czy wszystko działa jak należy?

Źródło: AskWoody, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *