Masz komputer z procesorem AMD? Uważaj na aktualizację KB4056892 dla Windows 10

Windows update, Windows 10

W ubiegłym tygodniu świat obiegła informacja o poważnych lukach w zabezpieczeniach współczesnych procesorów. Problem dotyczył nie tylko Intela, jak początkowo wskazywano, ale również układów ARM i AMD.

Microsoft dość szybko wydał łatkę dla systemu Windows 10, która zabezpieczała przed wspomnianymi lukami. Niestety powoduje ona problemy na niektórych komputerach z procesorami AMD.

Internauci skarżą się na forum Microsoftu, że po instalacji łatki o numerze KB4056892 ich komputer odmawia posłuszeństwa. Zawiesza się już na ekranie wczytywania systemu lub chwilę po zalogowaniu.

Problem dotyczy głównie układów AMD Athlon. Ich posiadacze wskazują, że przed aktualizacją wszystko działało poprawnie. Warto dodać, że łatka nie tworzy punktu przywracania systemu, tak więc użytkownikom pozostaje przeinstalowanie systemu.

To niestety również nie jest rozwiązaniem problemu, gdyż Windows 10 automatycznie pobiera aktualizacje i ponownie „psuje” komputer. Pozostaje wyłączenie aktualizacji, co jak wiemy, w systemie Windows 10 nie należy do najłatwiejszych.

Zobacz jak wyłączyć aktualizacje w Windows 10

Źródło: The Register via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *