Microsoft aktualizuje OneDrive na Androida

Zdaje się, że Microsoft po zmianie nazwy swojego dysku sieciowego, pomału wychodzi na prostą. W sklepie Google Play zadebiutowała kolejna aktualizacja aplikacji OneDrive, dodająca szereg nowych funkcji. Czy dzięki nim użytkownicy przekonają się do tej usługi?

Najnowsza aktualizacja nie przynosi rewolucji, jednak jest dobrze postępującą ewolucją aplikacji. Wersja oznaczona jako 2.5 dla wszystkich urządzeń z systemem Android 4.0 lub nowszym, pozwala w łatwiejszy sposób dzielić się swoimi plikami z innymi osobami. Microsoft dodał między innymi możliwość wysłania zaproszenia do użytkowników lub podesłania im stosownego linku. Ostatnim sposobem jest po prostu wysłanie pliku bezpośrednio z OneDrive do innej aplikacji.

Gigant z Redmond skupił się również na odpowiednim sortowaniu posiadanych plików. Użytkownicy mogą teraz zaznaczać i przenosić pliki i foldery czy też segregować je w wybrany przez siebie sposób (alfabetycznie, ze względu na wielkość itp.). Ciekawą funkcją jest także jednoczesne zaznaczanie wielu plików do pobrania.

one drive android
OneDrive pozwala teraz w łatwy sposób dzielić się swoimi plikami

Zmianie uległ również OneDrive dostępny bezpośrednio z przeglądarki internetowej. Przeglądanie zdjęć jest teraz łatwiejsze ze względu na większe miniaturki. Użytkownik może także ustalić własną okładkę albumu. Pojawiła się również możliwość dodawania nowych elementów do już współdzielonej kolekcji plików.

Ostatnią nowością jest funkcja publikowania filmów na Facebooku. Co najważniejsze – aby zobaczyć video, użytkownicy nie muszą klikać w link i przechodzić do aplikacji OneDrive. Wszystko odbywa się bezpośrednio na portalu społecznościowym, podobnie jak w przypadku filmików natywnie tam wgrywanych.

one drive android
Aplikacja webowa również doczekała się zmian

Najnowszą wersję aplikacji OneDrive na Androida można pobrać z Google Play.

Dostępna jest również wersja OneDrive dla Windows

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *