Microsoft aktualizuje OneDrive – nowy wygląd albumów

Microsoft robi co może, by przyciągnąć użytkowników do swojego dysku sieciowego. Najnowsza aktualizacja OneDrive sprawi, że usługa ta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla fanów fotografii. Pojawiło się łatwiejsze zarządzanie zdjęciami i możliwość wykonywania kopii z zewnętrznych dysków twardych.

OneDrive już od jakiegoś czasu oferuje możliwość automatycznego tworzenia kopii zapasowej zdjęć pochodzących ze smartfona czy tabletu. Dzisiaj do kolekcji dołączyły także inne urządzenia. Aplikacja desktopowa dla Windows 7 i Windows 8 potrafi już automatycznie wgrywać zdjęcia, które znajdują się na zewnętrznym dysku podłączonym do komputera. W taki sposób można np. szybko wykonać kopię zapasową zdjęć z aparatu fotograficznego.

Aplikacja umożliwia również wysyłanie zrzutów ekranu. Zdjęcia tego typu trafią do specjalnego folderu, by można je było łatwo odnaleźć.

Microsoft popracował również nad wyświetlaniem albumów bezpośrednio w OneDrive. Nowy widok posiada większe miniaturki, które prezentowane są w formie kafli. Po kliknięciu na wybrane zdjęcie wyświetli się ono na całym ekranie. Informacje na temat fotografii będą dostępne po kliknięciu w specjalny przycisk.

OneDrive album

Nowy wygląd albumów w OneDrive

Pojawiła się także możliwość tworzenia albumów. Co najważniejsze, aby go stworzyć, nie trzeba kopiować zdjęć do nowego folderu. Użytkownik może wskazać fotografie z całego dysku OneDrive, by trafiły do specjalnie przygotowanego albumu.

Albumy w całej swojej okazałości można prezentować innym osobom. Aktualnie nowy wygląd obsługuje przeglądarkowa odsłona serwisu, jak również aplikacja na iOS. W najbliższym czasie stosowną aktualizację otrzymają także wersje na Androida i Windows Phone.

OneDrive iOS

Aplikacja dla iOS

Microsoft skupił się również na wyszukiwarce plików. Zdjęcia można wyszukiwać według atrybutów lub np. elementów wizualnych. OneDrive potrafi wyświetlić wszystkie zdjęcia, na których znajduje się plaża lub np. pies.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *