Microsoft automatycznie planuje dzień aktualizacji Windows 10

Windows 10

O dość agresywnej polityce Microsoftu związanej z aktualizacjami do Windows 10 pisaliśmy już wielokrotnie. Gigant z Redmond właśnie wzmocnił działania związane z „przekonywaniem” kolejnych użytkowników do przesiadki.

Darmowa aktualizacja do Windows 10 obowiązuje do końca lipca. Microsoft chce zatem zdążyć nakłonić jak największą ilość osób, które teraz korzystają z Windows 7 oraz Windows 8.1.

Jak podaje portal Tom’s Hardware, jednym z działań Microsoftu jest automatyczne planowanie aktualizacji. Gigant z Redmond sam wybiera odpowiedni dzień i godzinę, w trakcie której przeprowadzona zostanie instalacja.

Windows 10 aktualizacja
Microsoft automatycznie planuje aktualizację

Naciśnięcie przycisku OK sprawi, że automatycznie zaakceptujemy ten termin. Chcąc anulować cały proces lub zmienić datę należy nacisnąć w mały, dość dobrze ukryty link. Zaawansowani użytkownicy systemu z pewnością sobie z tym poradzą, natomiast mniej zaznajomieni z obsługą komputera nieświadomie zaakceptują aktualizację.

Microsoft korzystał z tego sposobu już wcześniej, jednak teraz działania zostały wzmożone. Coraz więcej internautów informuje, że wyświetlana jest właśnie taka informacja.

Źródło: Tom’s Hardware via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *