Microsoft chce współtworzyć SVG

Microsoft złożył wniosek o przyjęcie do grupy roboczej Scalable Vector Graphics (SVG) która działa przy World Wide Web Consortium (W3C). Deklaracja giganta z Redmond oznacza chęć współtworzenia standardu grafiki wektorowej SVG.

Dotychczas Microsoft znany był z nieprzychylnego podejścia do SVG jednak teraz diametralnie zmienił swoje stanowisko. Patrick Dengler z zespołu odpowiedzialnego za rozwój przeglądarki Internet Explorer argumentuje, że Microsoft dostrzega znaczenie grafiki wektorowej która jest elementem platformy internetowej następnej generacji. Microsoft chce aby przyszłe wersje specyfikacji SVG spełniały potrzeby użytkowników końcowych i deweloperów. Zaangażowanie Microsoftu w prace nad standardami z pewnością wiąże się z rozwojem Internet Explorera 9. Koncern z Redmond zapowiedział, że zamierza stworzyć szybką i nowoczesną przeglądarkę zgodną z zaawansowanymi standardami internetowymi.

Standard SVG wykorzystywany na wielu popularnych witrynach (np. Wikipedia i Google Maps) nigdy nie był oficjalnie wspierany przez IE natomiast wszystkie inne popularne przeglądarki już dawno wprowadziły obsługę grafiki wektorowej. Obecnie pośrednim rozwiązaniem jest stworzona przez Google biblioteka JavaScriptu SVG Web która renderuje grafię wektorową w obiekcie Flash.

Źródło: IEBlog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *