Microsoft Edge otrzyma wsparcie dla dodatków i rozszerzeń

Microsoft Edge nie zdobył zbyt dużej popularności na rynku przeglądarek. Użytkownicy narzekali między innymi na brak obsługi dodatków i rozszerzeń, przez co nie mogą korzystać z ulubionych rozwiązań.

Niedługo może się to jednak zmienić. O rozszerzeniach dla Microsoft Edge mówi się już od dłuższego czasu, jednak ostatnio temat nieco przycichł. Serwis WinBeta dotarł jednak do źródeł, które wskazują, że przeglądarka otrzyma wsparcie dla dodatków i rozszerzeń w następnej wersji testowego systemu Windows 10.

WinBeta podaje, że rozszerzenia są już dostępne w wewnętrznym buildzie systemu rs1_release. Oznacza to, że niedługo funkcja może zostać udostępniona zapisanym do programu Windows Insider testerom.

To dobra wiadomość nie tylko dla samych użytkowników, ale również dla deweloperów, którzy będą mogli przyjrzeć się rozwiązaniu i rozpocząć pracę nad własnymi dodatkami do przeglądarki.

Finalnej wersji rozszerzeń można się spodziewać nie wcześniej, jak w okolicach czerwca. Wtedy też Windows 10 powinien otrzymać dużą aktualizację, wprowadzającą nowe funkcje.

Więcej informacji na temat rozszerzeń Microsoft Edge powinniśmy uzyskać podczas konferencji BUILD, która będzie miała miejsce na przełomie marca i kwietnia.

Źródło: WinBeta via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *