Microsoft HoloLens będą posiadały własne Menu Start

W sieci pojawił się interesujący materiał wideo, który przedstawia sposób obsługi gogli rozszerzonej rzeczywistości – HoloLens. Dotychczas wygląd systemowego menu gadżetu pozostawał tajemnicą.

Rąbka tajemnicy uchyla nam materiał stworzony przez ekipę odpowiedzialną za aplikację Actiongram. To specjalne oprogramowanie działające z goglami HoloLens, które umożliwia nakładanie holograficznych obiektów na rzeczywistość.

Przy okazji prezentacji samej aplikacji, dowiadujemy się nieco na temat systemowego menu HoloLens. Jak się okazuje, gogle zawierają nieco przemodelowaną wersję Menu Start znanego z Windows 10. Aplikacje są prezentowane w formie charakterystycznych kafli. U góry widzimy skrót przedstawiający Cortanę. Jest także dostęp do podstawowych opcji, takich jak dźwięk czy połączenie Wi-Fi.

Całość jest wyświetlana w formie niewielkiego panelu nakładanego na rzeczywistość. W taki bowiem sposób działają gogle HoloLens. Nawigacja po menu odbywa się za pomocą specjalnego celownika, którego kontrolujemy ruchami głowy. Wybór potwierdzamy skinieniem palca, choć można się domyślać, że gogle będą obsługiwać więcej gestów.

Według nieoficjalnych informacji Microsoft przygotowuje również specjalny kontroler z jednym przyciskiem, który ułatwi korzystanie z menu HoloLens.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *