Microsoft: Hotmail chroni przed spamem lepiej niż Gmail

W styczniu, Microsoft pokazał użytkownikom Gmaila, jak przełączyć na swoje konta na korzystanie z usługi Hotmail. Wczoraj Microsoft odpalił kolejną salwę w wojnie z usługą Google Gmail. W nowym poście na blogu Windows Live, Microsoft poinformował o wynikach własnych badań oraz badań przeprowadzonych przez niezależną organizację, z których wynika stwierdzenie, że Hotmail oferuje najlepszą ochronę przed spamem spośród wszystkich e-usług mailowych.

Instytucją współpracującą podczas badań z gigantem software jest Insights Cascade. Firma prowadziła podobne badania w 2009 roku. Wówczas to Gmail miał najlepszą ochronę przed spamem. W tym roku, badacze z Insights Cascade założyli adresy e-mail w usługach Hotmail, Gmail i Yahoo, a następnie udostępnili swoje adresy na stronach Facebook, na blogach i w innych publicznych miejscach Internetu oraz założyli na nie konta w różnych serwisach internetowych.

Zgodnie z wynikami badań, które zostały przeprowadzone w ciągu pięciu tygodni, na skrzynkę Hotmail trafiało 48.57% Spamu, czyli tylko nieco lepiej niż w przypadku Gmail, uzyskał wynik 48,88% spamu. Yahoo Mail był daleko za konkurencją z wynikiem 58,33% spamu. W artykule dla New York Times, przedstawiciel Yahoo zdążył już zakwestionować metodologię tego badania.

Microsoft twierdzi, że wewnętrzne badania potwierdzają, iż liczba wiadomości spam w skrzynce odbiorczej Hotmail została znacznie zmniejszona w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ firma wdraża technologię SmartScreen. Firma podaje informację, że każde konto Hotmail przyjmuje średnio zaledwie 3% spamu w skrzynce odbiorczej.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *