Microsoft i Dropbox ogłaszają partnerstwo

Dropbox i OneDrive to najwięksi konkurenci w temacie wirtualnych dysków. Microsoft postanowił jednak zmienić strategię rozwoju w tym sektorze, w wyniku czego doszło do wzajemnej współpracy z Dropboksem, na której w nadchodzących miesiącach mogą skorzystać użytkownicy wszystkich dostępnych urządzeń i systemów operacyjnych. Nie chodzi jednak o łączenie funkcji obu dysków, lecz o większą integrację pakietów Office z wirtualną chmurą konkurencji.

Jak poinformowano dziś na stronie Microsoftu, rozpoczęto właśnie współpracę, której celem jest zwiększenie integracji pakietu Office z chmurą Dropbox dla komputerów, smartfonów, tabletów oraz z poziomu strony www. Z poziomu Office użytkownicy będą mogli otwierać pliki przechowywane na Dropboksie, edytować dokumenty bezpośrednio z poziomu Dropboksa, a także udostępniać dokumenty za pomocą konta Dropbox z poziomu pakietu Office.

Pierwsze zmiany dla użytkowników Androida oraz iOS będą widoczne w ciągu nadchodzących tygodni, zaś w pierwszym kwartale przyszłego roku otrzymamy integrację pomiędzy Office Online, a stronami www Dropboksa. Integracja dostępna będzie również w przypadku kont biznesowych – tutaj jednak wymagana będzie subskrypcja Office 365.

Przy okazji Microsoft poinformował, że użytkownicy systemu Windows Phone otrzymają w przeciągu najbliższych miesięcy, długo oczekiwaną aplikację Dropbox.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *