Smartfony Microsoft Lumia z Qualcomm Snapdragon 810

Microsoft zaprezentował w ostatnim czasie szereg urządzeń, które z powodzeniem możemy zaliczyć od najniższej i średniej półki cenowej. Fani Windows Phone czekają jednak na premierę nowego flagowca, który będzie wyposażony w zaawansowaną specyfikację techniczną. Dostawcą procesorów będzie Qualcomm.

Qualcomm Snapdragon 810, czyli najnowszy procesor amerykańskiej firmy, pojawi się na pokładzie nowych urządzeń z serii Microsoft Lumia. Dowiadujemy się tego z wpisu, który został opublikowany na oficjalnej stronie Qualcomma.

Aktualnie nie wiadomo, o jakich urządzeniach mowa. Juha Kokkonen z Microsoftu zapewnia nas jednak, że Snapdragon 810 pojawi się w najnowszych smartfonach opartych na Windows Phone. Premiery nowych Lumii możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach.

Wielu producentów smartfonów będzie korzystać z najnowszego Snapdragona 810. Prawdopodobnie zabraknie wśród nich największego gracza na rynku – Samsunga. Południowokoreańska firma rzekomo natrafiła na problemy z przegrzewaniem się układu i zdecydowała się na wykorzystanie własnego procesora. Informacje te nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone, choć Qualcomm przyznał, że stracił jednego z dużych graczy.

Źródło: Windows Central via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *