Microsoft ma nowego CEO!

Odkąd Steve Ballmer ogłosił odejście na emeryturę, w sieci wrzało od spekulacji i prognostyk, kto go zastąpi. Wśród kandydatów wymieniano między innymi Stephena Elopa z Nokii oraz Alana Mulally z Forda. Ostatecznie Microsoft zdecydował się jednak na człowieka z wewnątrz.

Microsoft oficjalnie poinformował na swojej stronie internetowej, że nowym CEO firmy został Satya Nadella. Piastował on do tej pory stanowisko szefa działu usług online i usług korporacyjnych. W Microsofcie pracuje od 22 lat. Z pochodzenia jest Hindusem, jednak większość swojego życia spędził na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończył studia i rozpoczął pracę.

Zmiany dosięgły także inne stanowiska w Microsofcie. Bill Gates nie będzie już prezesem zarządu, jak do tej pory. Specjalnie dla niego stworzono nowe stanowisko założyciela i doradcy technologicznego. Ma on większość czasu poświęcać na doradzanie Nadelli i wspieranie go w pracy CEO.

Satya Nadella jest trzecim szefem Microsoftu. W przeszłości stanowisko to obejmowali wyłącznie Bill Gates oraz Steve Ballmer.

Źródło: Microsoft

1 thoughts on “Microsoft ma nowego CEO!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *