Microsoft może stworzyć własną linię tabletów z Windows 8

Dzięki ofensywie Androida, rynek tabletów stał się wyjątkowo zatłoczony. Okazuje się, że do gry zamierza wkroczyć także Microsoft. Być może gigant software nie zaproponuje jedynie systemu operacyjnego dla tabletów, ale także własną linię urządzeń przenośnych.

Przekazana przez Digitimes informacja głosi, iż Microsoft może próbować wejść na rynek hardware z własną marką tabletów. Hardware to dla Microsoftu nie pierwszyzna – w końcu firma oferuje m.in. Xbox oraz Zune. Własna marka z pewnością mogłaby ułatwić wejście z nowym systemem i zaistnienie na podzielonym głónie między dwóch graczy rynkiem tabletów. Tablety Microsoft miałyby powstać dzięki współpracy z Texas Instruments oraz tajwańskiej firmy OEMs/ODMs.

Chociaż pomysł wprowadzenia własnej marki na rynek tabletów jest możliwy do realizacji, znowu wydaje się, że Microsoft wchodzi na “wyjedzone pastwiska”. Ponieważ tablety te mają być wydane do końca 2012 r, wydaje się, że z każdym miesiącem będzie coraz trudniej przekonać konsumentów do przyjęcia nowego sprzętu. Przecież w dziedzinie tabletów “doświadczony” Microsoft będzie po prostu żółtodziobem…

Źródło: Neowin

One thought on “Microsoft może stworzyć własną linię tabletów z Windows 8

  1. Jak czytam takie nie obiektywne artykuły to rzygać mi się chce. Ktoś kto to napisał nie zasługuję na tytuł redaktora i itp. Obiektywizm to jest to czego brak ludziom piszącym artukuly. Microsoft jest wielką firma, która zatrudnia najlepszych programistów, projektantów itp. Dodatkowo dysponuje wręcz nie ograniczonymi funduszami. Doświadczenie to brak autorowi artykułu a nie Microsoftowi! Po co MS ma się uczyć na własnych błędach?, skoro może się uczyć na błędach innych! Nie ma na rynku profesjonalnego tabletu, to co jest to jakieś zabaweczki z cudacznymi systemami które nie dysponują nawet dobrym klientem poczty. Microsoft stopniowo rozwija swój WP7, który okazuje się bardzo dobrym systemem, mającym zagwarantowany pełny support i updaty, które przeprowadzić może nawet dziecko… Do początku przyszłego roku MS będzie miał sprawdzony system dla telefonów, tabletów i desktopów W8. Aplikacje będą mogły być przenoszone miedzy sprzętem np. z desktopa na tablet i na odwrót, do tego nowa pełna wersja Office i innych pakietów nie tylko MS (Adobe, AutoDesk, Corel, itp.), ta sama na wszystkie platformy sprzętowe. Konkurencja nie zapewni podobnego rozwiązania do 2026 roku. Dlatego tablet Microsoft nie będzie miał żadnej konkurencji pod względem integracji softweru oraz palecie oprogramowania do ww. roku. Premiera tabletu MS w roku 2013 obróci aktualny rynek tabletow o 180 stopni a to nie świadczy o braku doświadczenia, po prostu będzie to tablet ale z zupełni innym nowym lepszym podejściem, w pewnym sensie będzie to produkt nowy na rynku nie mający odpowiednika.
    Sprzęt pod tablet jest w zasadzie już sprawdzonych przez innych producentów, należy tylko wybrać odpowiednią platformę i tablet z W8 jest nie do pobicia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *