Microsoft namawia Samsunga i Huawei do przejścia na Windows Phone

Microsoft nie radzi sobie najlepiej na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Windows Phone w porównaniu do Androida oraz iOS cieszy się zainteresowaniem znacznie poniżej oczekiwań producenta. Jest to tym bardziej widoczne od zeszłego tygodnia, kiedy to pojawiła się informacja o próbie namówienia HTC do przejścia na Windows Phone. Okazuje się, że rozmowy w tej sprawie rozpoczęły się również z Samsungiem oraz Huawei.

Według najnowszych przecieków, Microsoft chcąc zachęcić Samsunga i Huawei do skorzystania z ich systemu, nie tylko zadeklarował zniesienie opłat za Windows Phone, lecz również zaoferował pokrycie kosztów związanych z wdrążeniem takiego rozwiązania. Co więcej, firma z Redmond namawia do przesiadki zarówno na Windows Phone w przypadku smartfonów, jak również Windows RT w odniesieniu do tabletów. Czy próba nakłonienia do zmiany (sprawdzonej) strategii w przypadku Samsunga i Huawei ma szansę powodzenia?

Informacja ta nie została wprawdzie potwierdzona przez zainteresowane strony, jednak pojawiły się pogłoski o wprowadzeniu w przyszłym roku przez Samsunga 12-calowego tabletu Galaxy Tab 2014 Edition, który miałby pracować zarówno na Androidzie jak również na Windowsie RT. Gdyby doszło do porozumienia, to z pewnością udziały Microsoftu w tym sektorze znacznie by się poprawiły. Do czasu jednak potwierdzenia tych doniesień warto je traktować z przymrużeniem oka.

Źródło: Unwired View

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *