Microsoft udostępnia narzędzie do odzyskiwania plików

Odzyskiwanie danych

Problem utraconych danych jest zmorą posiadaczy komputerów osobistych. Jak trudno jest odzyskać przypadkiem skasowane pliki wie każdy, kto kiedyś podejmował taką próbę. Aplikacje do odzyskiwania plików przeważnie działają średnio, często są płatne, a usługi odzyskiwania danych nierzadko są bardzo drogie. Po wielu latach swą pomocną dłoń w stronę wszystkich nieszczęśników postanowiła w końcu wyciągnąć firma Microsoft, tworząc oficjalny program dla odzyskiwania plików dla Windows 10.

Odzyskiwanie skasowanych plików?

Windows File Recovery pozwala odzyskiwać przypadkowo (i celowo) usunięte pliki z dowolnego dysku twardego lub dysku SSD. Chcesz odzyskać dane z pendrive’a lub karty pamięci? Również będziesz mógł zrobić to za pomocą tego programu. Windows File Recovery obsługuje systemy plików FAT, NTFS, ReFS i exFAT, także powinien działać poprawnie w absolutnej większości przypadków.

Interfejs programu do odzyskiwania danych od Microsoftu / Źródło: Microsoft

Działająca w oparciu o wiersz poleceń aplikacja jest w stanie odzyskać zdjęcia, dokumenty, materiały wideo i inne typy plików. Atutem narzędzia jest jego prostota obsługi, na którą wcale nie musi wskazywać minimalistyczny interfejs wynikający z wykorzystywanego mechanizmu odzyskiwania.

Microsoft w swoim programie udostępnia na start trzy rodzaje odzyskiwania danych oznaczone jako: default, segment oraz signature. Firma zaleca korzystanie z trybu default w przypadku komputerów z systemem Windows na dyskach HDD oraz SSD i zewnętrznych dyskach twardych. Jeśli pożądany plik został z kolei usunięty jakiś czas temu, wtedy też użytkownicy mogą skorzystać z opcji segment i signature, która w nieco inny sposób będzie odpowiedzialna za odzyskiwanie danych.

Aplikacja do odzyskiwania danych od Microsoftu wymaga systemu Windows 10 w wersji 19041 lub nowszej.

Program Windows File Recovery można pobrać np. w tym miejscu.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *