Microsoft nie zamierza rezygnować z rozwoju Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

Najnowsze wyniki finansowe nie pozostawiły złudzeń – platforma Windows Phone radzi sobie coraz gorzej, a Microsoft sprzedaje coraz mniej urządzeń z kafelkowym systemem.

W jednym z niedawnych wywiadów Terry Myerson z Microsoftu przyznał, że jego firma nie będzie się w tym roku skupiać na mobilnym systemie.

Informacja ta wywołała spore poruszenie, stąd też Myerson wystosował wewnętrzny e-mail, w którym wyjaśnia, że Micosoft zamierza nadal rozwijać tę platformę.

„Wyrażę się jasno – Microsoft jest zobowiązany do dostarczania systemu Windows 10 dla urządzeń z niewielkim wyświetlaczem działających pod kontrolą procesorów ARM”

– wyjaśnia w liście pozyskanym przez Windows Central.

„Jesteśmy obecnie w trakcie projektowania urządzeń nowej generacji. Chciałem potwierdzić nasze zaangażowanie w Windows 10 Mobile. Wierzymy w wartość tego produktu dla klientów biznesowych, a naszą intencją jest wieloletnie wsparcie tej platformy”

– kontynuuje.

Myerson zaznaczył również, że w planach jest wiele nowych urządzeń opartych na Windows 10 Mobile, zarówno od Microsoftu, jak i zewnętrznych producentów.

List ten pokrywa się ze wcześniejszymi przeciekami, które wskazują, że Microsoft Surface zadebiutuje nie prędzej, jak w kwietniu przyszłego roku. Informacje te zgadzają się z wypowiedzią Myersona o braku rozwoju Windows 10 Mobile w 2016 roku.

Wszystko wskazuje na to, że fani mobilnego systemu od Microsoftu na nowe urządzenia będą musieli poczekać do przyszłego roku.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *