Microsoft pyta graczy o odsprzedaż cyfrowych wersji gier

Gry sprzedawane w formie cyfrowej posiadają wiele zalet. Aby je kupić, nie trzeba wychodzić z domu czy czekać na kuriera, a proces instalacji rozpoczyna się zaraz po dokonaniu płatności. Z drugiej jednak strony takich tytułów nie możemy odsprzedać, gdy je przejdziemy i zwyczajnie się znudzimy. Pod tym względem wydania na nośnikach fizycznych wiodą prym.

Być może coś się jednak w tej materii zmieni. Microsoft rozważa możliwość wprowadzenia odsprzedaży cyfrowych wersji gier. Dowiadujemy się tego z ankiety wystosowanej do użytkowników konsol Xbox.

Microsoft pyta, czy gracze byliby zainteresowani sprzedażą posiadanych cyfrowych wersji gier za 10% ich wartości. Za tytuł warty 60 dolarów otrzymalibyśmy zatem zaledwie 6 dolarów, które zostałyby przypisane do naszego konta. Waluta byłaby do wykorzystania wyłącznie w sklepie Microsoftu.

Nie wydaje się to być zbyt atrakcyjną ofertą, ale z pewnością znalazłyby się osoby, które chętnie sprzedałyby stare tytuły, zachodzące kurzem na wirtualnych półkach.

Oczywiście zapytanie w ankiecie nie oznacza, że Microsoft wprowadzi takie rozwiązanie. Wiele z pewnością zależy od wyników sondy.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *