Microsoft Office dostępny dla Chromebooków, jest jedna małe “ale”..

Chromebook MS Office

Chromebooki to komputery, które stają się coraz bardziej popularne – także w Polsce. Użytkownicy od długiego czasu narzekali jednak, iż na system operacyjny Chrome OS ciężko znaleźć chociażby zamiennik pakietu Office od Microsoftu. Wygląda na to, iż w końcu doczekaliśmy się oficjalnego rozwiązania wspomnianego problemu.

Pakiet Office pojawił się w Sklepie Play i działa on także na wybranych sprzętach z Chrome OS. Co prawda aplikacje Microsoftu są specjalnie napisane pod Androida, jednak nie oznacza to, iż ich funkcjonalność jest w jakimś stopniu ograniczona. Niestety jest jeden minus takiego rozwiązania.

O ile Office dla Chromebooków zadziała za darmo na urządzeniach z ekranami poniżej 10,1 cala, tak w przypadku większych komputerów za subskrypcję trzeba będzie już zapłacić lub po prostu wykupić standardowy abonament. 

Pakiet Office dla sprzętów z Chrome OS przyda się więc osobom, które na co dzień korzystają z Office 365 na innych sprzętach – komputerach z Windowsem, tabletach czy smartfonach.

Jeżeli zakup pakietu jest dla kogoś problemem, to zawsze pozostaje skorzystanie z Dokumentów Google. Preinstalowane są one w oprogramowaniu amerykańskiej firmy. Niestety w tym wypadku trzeba będzie pożegnać się z kompatybilnością poszczególnych plików.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *