Microsoft: placówki rządowe powinny zainstalować Windows 10

Od momentu premiery Windows 10 został zainstalowany na 110 mln komputerów na całym świecie, w tym na 12 mln maszyn biznesowych – podaje Microsoft. Na swojej stronie internetowej amerykański gigant przekonuje, że placówki rządowe powinny się przesiąść na Windows 10.

Microsoft wyjaśnia, że Windows 10 posiada rozwiązania, które pozwolą pracownikom działać jeszcze wydajniej. Jednocześnie platforma chroni systemy rządowe przed ciągle ewoluującymi zagrożeniami.

Gigant chwali się, że Windows 10 uruchamia się 30% szybciej od Windows 7 na tym samym urządzeniu. Wśród zalet wymieniana jest także Cortana czy Microsoft Edge, który potrafi synchronizować ulubione elementy pomiędzy różnymi urządzeniami.

„Nasz nowy system operacyjny to najbardziej zaufana platforma, jaka kiedykolwiek powstała”

– czytamy na stronie Microsoftu. Przedstawiciele firmy jako przykład zabezpieczeń wymieniają funkcję Windows Hello, czy Windows Defender – darmową usługę anti-malware.

Chwalone są także duże możliwości konfiguracji. Microsoft wyjaśnia, że jeden administrator może w wygodny sposób zarządzać wieloma urządzeniami, przyznając im odpowiednie uprawnienia. Nie mogło także zabraknąć wzmianki o Windows Store for Business, czyli sklepie z aplikacjami, które są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych zastosowań.

Ostatnią zaletą Windows 10 jest funkcjonowanie na szerokiej gamie urządzeń. Pracownicy mogą korzystać z systemu zarówno na małych, budżetowych tabletach, na komputerach PC, a także na wielkich, nawet 84-calowych tabletach (np. Surface Hub).

Czy powyższe informacje przekonają placówki rządowe na całym świecie do przesiadki na najnowszy system? Microsoftowi udało się w ostatnim czasie przekonać do Dziesiątki chiński rząd, więc kto wie, może platforma ta przyjmie się także w innych krajach?

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *