Microsoft potwierdza SkyDrive dla Xbox One

Aplikacja SkyDrive jest co prawda dostępna dla posiadaczy konsoli Xbox 360, jednakże do tej pory Microsoft nie wspominał o wersji Xbox One. W dniu dzisiejszym gigant z Redmond oficjalnie zaprezentował możliwości dysku sieciowego na swoim nowym urządzeniu.

SkyDrive dla Xbox One będzie dostępny w dniu premiery konsoli, czyli 22 listopada. Podobnie jak w przypadku Xbox 360, aplikacja pozwoli użytkownikom przeglądać swoje zdjęcia oraz filmy znajdujące się na dysku sieciowym. Możliwy będzie również dostęp do plików innych użytkowników, jeżeli te będą współdzielone.

Wersja dla Xbox One bezproblemowo będzie obsługiwać zdjęcia i filmy w rozdzielczości 4K. Microsoft tłumaczy, że miniaturki fotografii i wersja przygotowana do pokazu slajdów będzie wyświetlana w 1080p, jednakże gdy przybliżymy obraz za pomocą triggera, wczytana zostanie wyższa jakość.

Aplikacja SkyDrive będzie mogła działać wraz z innymi programami – np. tymi służącymi do odtwarzania muzyki (Xbox Music). Wszystko to sprawia, że Xbox One faktycznie może się stać centrum multimedialnym w naszym domu.

Źródło: Xbox Wire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.