Microsoft pracuje nad poprawą napisów w filmach online

Oglądanie filmów wideo online od dawna jest na porządku dziennym, jednak wciąż temat ten wymaga wielu usprawnień. Jednym z największych wyzwań jest dopracowanie funkcjonalności związanej z wyświetlaniem napisów dla osób niesłyszących lub po prostu użytkowników którzy chcą przeczytać wypowiedziane słowa. Microsoft ogłosił właśnie wprowadzenie poprawek w tym temacie dla przeglądarki Internet Explorer.

Na oficjalnym blogu pojawił się wpis, w którym Microsoft ogłosił rozpoczęcie na początku tego roku poprawek przy wyświetlaniu napisów w filmach online. We współpracy z takimi firmami jak Adobe, Apple, NBCUniversal i Netflix, firma z Redmond wprowadziła tzw. profil SDP-US do języka HTML 5. W praktyce oznacza to, że wideo wyświetlane online umożliwi wyświetlanie napisów w dowolnym miejscu, zmianę czcionki, a także kolorów napisów i otaczającej ramki.

Obecnie Microsoft prowadzi rozmowy z deweloperami nad wprowadzeniem tego rozwiązania do nowych plików wideo, które będą wyświetlane online. W pierwszej kolejności zmiany mają być widoczne przy wyświetlaniu materiałów w przeglądarkach Internet Explorer, a także usługach Xbox.

Źródło: IE Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.