Microsoft pracuje nad Windows 9

Na rynku jeszcze nie pojawił się długo oczekiwany system Windows 8, a wiadomo już, że rozpoczęto prace nad jego następcą. I choć informacja ta nie została ogłoszona oficjalnie, to jednak wypłynęła z ust przedstawiciela Microsoftu, który w swojej wypowiedzi wcale nie próbował tego ukryć. Kiedy doczekamy się następcy o nazwie kodowej Windows 9?

Z pewnością niezbyt szybko. Na odbywających się targach Misco Expo 12 w Londynie, dyrektor technologiczny oddziału Microsoftu, James Akrigg, potwierdził pracę nad kolejnym systemem operacyjnym, nazwanym wstępnie Windows 9 (nazwa kodowa). Dodał przy tym, że choć przy okazji prac nad Windows 8 dążono do perfekcji, to jednak wciąż sporo rzeczy brakuje do ideału, czego rezultatem jest błyskawiczne rozpoczęcie prac nad następcą.

W ostatnim czasie mówi się także o nowym projekcie pod nazwą Windows Blue. Wciąż jednak nie udało się ustalić czy chodzi tu o następcę Windows 8, jej aktualizację, czy też całkowicie nowy projekt. Skoro jednak wzmianka o kolejnym systemie operacyjnym pojawiła się tak szybko to niewykluczone, że Microsoft uraczy nas nowymi informacjami wcześniej niż można się tego spodziewać.

Źródło: IT Pro Portal

1 thoughts on “Microsoft pracuje nad Windows 9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *