Microsoft prezentuje… pilota do konsoli

Xbox One zadebiutował na rynku pod koniec ubiegłego roku i od tego czasu gości w salonach wielu graczy. Choć konsola Microsoftu przegrywa z konkurencją w postaci PlayStation 4 zarówno pod względem sprzedaży, jak i oferowanych możliwości, to w jednym zdecydowanie wiedzie prym. Mowa oczywiście o funkcjach związanych z telewizją. Już niedługo ich obsługa będzie jeszcze wygodniejsza.

Microsoft zaprezentował bowiem… pilota do Xbox One, który pozwoli obsługiwać treści multimedialne w prostszy sposób. Wykończenie zostało stworzone z miękkiego, silikonowego materiału, dzięki czemu pewnie leży w dłoni i jest miły w dotyku. Przyciski posiadają podświetlenie, które jest aktywowane zaraz po chwyceniu pilota w dłoń. Dzięki temu obsługa konsoli w ciemnym pomieszczeniu nie będzie problematyczna.

Pilot służy do wygodniejszej obsługi materiałów video odtwarzanych za pomocą konsoli (także tych pochodzących z internetu), jak również do kontrolowania odtwarzacza Blu-Ray. Może on także włączać telewizor i kontrolować jego głośność, za pomocą Kinecta. Cena urządzenia na terenie Stanów Zjednoczonych została ustalona na poziomie 25 dolarów. Produkt trafi do sklepów na całym świecie.

Źródło: Xbox Wire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *