Microsoft prezentuje raport finansowy za pierwszy kwartał

Microsoft w oficjalnej notce prasowej przedstawił szczegółowy raport finansowy za pierwszy kwartał bieżącego roku. Nie jest zaskoczeniem, że okres ten jest nieco ospały w branży, co w rezultacie przełożyło się na słabsze wyniki finansowe w kilku działach firmy. Jest to również dowód na to, że słabsza forma nie musi wiązać się z kryzysem w sektorze PC.

Łącznie przychód Microsoftu w pierwszym kwartale wyniósł 20,49 mld USD, zaś zysk na czysto osiągnął granicę 6,06 mld USD. Dla porównania w poprzednim kwartale było to odpowiednio 21,5 mld USD i 6,06 mld USD. Co ciekawe, oddział odpowiedzialny za Windows osięgnął przychody w wysokości 5,7 mld USD, a więc o 1,08 mld USD więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Przyczyną takiego obrotu sprawy była możliwość tańszej aktualizacji systemu do Windows 8, który spotkał się z uznaniem klientów. Podobnie sprawa wygląda w przypadku działu Server & Tools, gdzie osiągnięto 5,04 mld USD przychodów, a więc aż o 11% lepiej w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku. W tym przypadku kluczowymi dla firmy usługami okazały się SQL Server oraz System Center.

Przy okazji pochwalono się bazą klientów usługi Xbox. Na całym świecie sprzedano dotychczas 75,2 mln konsol Xbox 360, zaś użytkownicy Xbox Live przekroczyli już liczbę 46 milionów, co jest wynikiem o 18% lepszym w stosunku do roku ubiegłego. Wygląda na to, że słabsze w tym kwartale wyniki finansowe nie będą odczuwalne przez największych graczy na rynku.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *