Microsoft przejmie Activision Blizzard?

Activision Blizzard to obecnie najbardziej dochodowa firma w branży gier konsolowych. Swój sukces w dużej mierze zawdzięcza takim hitom jak seria Call of Duty, Diablo, Starcraft czy World of Warcraft, które skupiają graczy liczonych w dziesiątkach milionów na całym świecie. Obecnie 60% akcji należy do Vivendi, która posiada również większość udziałach w Cyfra+ czy Universal Music Group. Właśnie pojawiły się pogłoski, że Microsoft bierze pod uwagę kupno Activision Blizzard.

Bierze, ale wyłącznie pod warunkiem, że Vivendi faktycznie zdecyduje się na sprzedaż. Na dzień dzisiejszy 60% udziałów wartych jest ponad 10 miliardów dolarów. Ostatnio firma (założona swoją drogą w 1853 roku przez bratanka Napoleona Bonaparte) postanowiła zorientować się na rynku w związku z potencjalnymi nabywcami akcji. Wśród zainteresowanych wymienia się właśnie Microsoft oraz TenCent (największy chiński serwis internetowy). Biorąc pod uwagę rynek gier, transakcja z pewnością byłaby bardziej korzystna dla Microsoftu.

Próba rozeznania przez Vivendi nie przynosi za sobą większych konkretów, jednak daje do myślenia. Rzadko bowiem robi się podobne sondy bez powodu. W przypadku Microsoftu, taka transakcja z pewnością zaowocowałaby nową strategią w związku z tworzeniem i dystrybucją kolejnych hitów spod skrzydeł Activision Blizzard. Na rozwinięcie tej sprawy pozostanie nam jednak jeszcze poczekać.

Źródło: Reuters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *