Microsoft przejmuje byłych pracowników OnLive?

W ubiegłym tygodniu sieć obiegła zaskakująca informacja odnośnie przyszłości OnLive. A właściwie informacje, gdyż z perspektywy czasu bardziej interesującym wydało się nie to, że firma zbankrutowała, ale kto ją przejął. Do dziś tego nie ujawniono, jednak od razu pojawiły się plotki, że mógł to być Microsoft. Teraz już wiemy, że nowym właścicielem prawie na pewno nie jest firma założona przez Billa Gatesa, gdyż pojawiła się właśnie informacja o chęci zatrudnienia byłych pracowników OnLive przez Microsoft.

W tym celu Microsoft organizuje w dniu dzisiejszym imprezę branżową, na którą zaproszone zostały wszystkie zwolnione osoby, pracujące przy usłudze OnLive. Szczegółów póki co nie podano, ale można się domyślić co będzie tematem przewodnim. Oficjalnie wiadomo póki co tyle, że Microsoft będzie chciał nawiązać współpracę przy rozwoju funkcjonalności nowej konsoli. Biorąc pod uwagę obecną sytuację Sony i jej podejście do cloud gamingu, można spodziewać się chęci wprowadzenia tej usługi w przypadku następcy Xbox 360.

Ciekawostką jest również podejście Microsoftu do samej imprezy, gdzie oprócz tematów stricte biznesowych pojawią się rozmaite zabawy i konkursy, zaś dla zwycięzców zaplanowane są nawet Kinecty. Ma to zapewne wzbudzić większe zainteresowanie zaproszonych propozycją Microsoftu. Nic dziwnego, że firmie z Redmont zależy na zrobieniu dobrego wrażenia, gdyż doświadczenie byłej ekipy OnLive może zaważyć na losach kolejnej generacji konsol.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *