Microsoft przygotowuje Skype’a dla Xboxa?

Czasami w branży IT zdarza się tak, że premiera nowego rozwiązania poprzedzana jest przez ogłoszenie o pracę dla programistów. I nawet jeśli zleceniodawca nie chce tego robić, podaje w ten sposób informację, którą media wyłapują w ułamku sekundy. Tak samo zdaje się być w przypadku prac nad aplikacją Skype dla konsoli Xbox.

Po przejęciu Skype’a przez Microsoft, nietrudno było się domyślać, że gigant z Redmond zechce przenieść popularną aplikację na wszelkie możliwe platformy. Xbox jest kolejną z nich. Na stronie Microsoftu można znaleźć informację o poszukiwaniu pracownika, który będzie współodpowiedzialny za tworzenie Skype’a i pomoże firmie w przygotowywaniu tego rozwiązania dla platformy Xbox. Microsoft obiecuje ponadto, że przyszły zatrudniony będzie brał udział w tworzeniu produktu, który trafi do milionów użytkowników końcowych.

Xbox to wymarzone miejsce do implementacji funkcji Skype’a. Pozwoliłyby one użytkownikom na komunikację z innymi w momencie korzystania z konsoli. A ponieważ urządzenia te często są elementem wystroju sypialni, rozwiązanie takie byłoby z pewnością bardzo wygodne – szczególnie po połączeniu z funkcjami sterowania głosowego.

Źródło: TGDaily

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *